Café Neratov provozovna skončila, ale…


Člověku se tomu ani nechce věřit, ale právě uplynuly čtyři roky od chvíle, kdy přišlo rozhodnutí otevřít kavárnu v Orlických horách. V tuto dobu jsme jezdili pravidelně do architektonické kanceláře, Sdružení Neratov si rozmýšlelo schválení provozu a podávali jsme poté výpovědi z práce.

V den, kdy píšu tyto řádky, provozovna Café Neratov je již vystěhována a stejně jako piccolo neexistuje. Na druhou stranu víme, že bude stále existovat v našich srdcích a vzpomínkách. Však to bylo skoro jako naše dítě. Sami jsme si ho vymysleli, zafinancovali, věřili v něj a nevzdali se v počátcích, kdy se zákaznická základna teprve tvořila. Dělali jsme lidem radost, připravovali vynikající kávu, podávali nejlepší dezerty v regionu, dočkali se úspěchu, ale přesto začali být časem nešťastní. Začali jsme se cítit v Neratově nepříjemně, byli dlouhodobě demotivováni z nemožnosti cokoliv změnit a ovlivnit, chyběli nám přátelé a rodina. Rozhodli jsme se na špici kvality a úspěchu pravidelný provoz ukončit a začít na novém místě znovu. Věděli jsme, že s Tomášem jsme dostatečně na to silní, a zároveň nebylo záměrem pálit všechny mosty. Orlické hory máme rádi, kávovou kulturu milujeme a rádi rozdáváme radost. Rok jsme ještě kavárnu provozovali na dálku, ale věděli jsme, že je to neúnosné a Sdružení s takovým modelem nesouhlasilo.

I když to bylo občas jak na houpačce, byly to pro nás úžasné čtyři roky. Hodně jsme se toho naučili, dělali jsme smysluplnou práci, zvedali kávové povědomí v regionu a zjistili, co v životě chceme a co nikoliv. Priority a přání v životě každého z nás se průběžně mění, nikde není napsáno, že musíme zůstávat v očekávaných životních rolích navěky, když to sami necítíme.

Nic z těchto zkušeností by nebylo bez vás našich milých zákazníků, dodavatelů a obyčejných návštěvníků Neratova. Smekáme před vámi a máme velký respekt. Děkujeme za vaši opakovanou podporu, dlouhé fronty kávových nadšenců, které nám umožnily podnikat férově a ziskově, platit poctivě daně a být zároveň ekonomicky nezávislý.

Jedna kapitola a etapa našeho podnikání končí, ale zároveň druhá začíná. Bude to zase vonět kávou, ale bude to v něčem jiné. Stále však budeme usilovat o vaši spokojenost a neobvyklé zážitky.

 

Zůstaňte s námi, budete jak první informováni, teď teprve začne pořádná jízda…

Vaši kavárníci
Kamil a Tomáš

+ There are no comments

Add yours