Náš Příběh

Žili jsme na pohled „dokonalý život“

Měli jsme dobře placené práce, jezdili na dovolené a měli dostatek volného času. V zaměstnání jsme však pociťovali prázdno, minimální realizace a nulový potenciál do budoucna. Žádná zodpovědnost a nemožnost ovlivnit věci kolem sebe. Začali jsme tedy plánovat a přemýšlet.

Odejít a ztratit sociální jistoty a vkročit do neznáma?

Nechtěli jsme udělat chybu, a tak jsme sepsali podnikatelský plán, kontaktovali sdružení o vhodnosti záměru, vybrali úspory, vzali úvěr a poté zbývalo to poslední. Dokážeme odejít a odpoutat se od sociálních jistot?

Konec průměrnosti – lidé chtějí za svoje peníze odpovídající služby

Od začátku jsme věděli, že chceme vybudovat nadčasovou kavárnu, kde by se lidé cítili dobře. Místo, kde lidé dostanou více než jen kávu, kde si odpočinou, načerpají energii a budou se cítit tak trochu v jiné dimenzi. Věříme, že lidé začínají oceňovat novou generaci podnikatelů, kterým nejde jen o prodej svých výrobků/služeb, ale také o poskytnutí nějaké přidané hodnoty.

Neratov – poutní místo, které má „genius loci“

Atmosféra samotné kavárny je však jen polovinou úspěchu. Máme radost, že zázemí a prostory jsme díky podpoře Sdružení Neratov o.s. našli v stejnojmenné obci v Orlických horách, kde pradědeček jednoho z kavárníků před válkou roznášel poštu. Neratov se stal poutním místem zajímavým především svým kostelem s prosklenou střechou.

Náš sen se stal realitou…

V červenci 2015 otevíráme Café Neratov a vítáme první hosty. Nabízíme jako první v ČR kávu POWER COFFEE, která svým čerstvým a pomalým pražením dosahuje maximálního potenciálu, dodá Vám energii bez kyselosti a problémů s trávením. Kavárna se doslova po pár měsících stala velmi vyhledávanou lidmi nejen z blízkého okolí a to zejména díky našemu osobnímu přístupu a kvalitě nabídky.

Vzniká kniha o naší kavárně…

V červenci 2017 vzniká kniha „S mlékem, nebo bez“, v které popisujeme příběh vzniku a život naší kavárny. S Tomášem jsme si na jaře 2017 uvědomovali, že nás čeká jiný režim fungování kavárny a kniha se nám jevila jako dobrý způsob vysvětlení této změny. Obsah knihy je dle našeho názoru univerzální a dá po přečtení něco i lidem, kteří kavárny nevyhledávají a třeba nikdy u nás nebyli.

Rozjíždíme kávový stánek…

Po 3,5 letech provozu jsme se v prosinci 2018 rozhodli kavárnu na vrcholu kvality a popularity zavřít a věnovat se novému projektu. Nadále nás baví a je naším cílem šířit kávovou osvětu, pořádáme také Zážitkové kurzy kávy. V dubnu 2019 jsme otevřeli kávový stánek „Kluci z Café Neratov“, který propojuje kávový zážitek s krásnou přírodou Orlických hor. Pokaždé na jiném místě, ale stále s vynikající kávou a novými zážitky…